Genomineerden HBO-scriptieprijs bekend

Elke twee jaar wordt de beste hbo-scriptie op het gebied van vervoer en mobiliteit beloond met de prijs voor beste scriptie. De jury heeft de inzendingen inmiddels beoordeeld en de genomineerden zijn bekend!

De jury bestaat dit jaar uit Rob Smit, Jan Ploeger, Peter van der Mede, Bastiaan Pigge, Jacob de Vries en juryvoorzitter Hans Jeekel. De jury heeft alle vijftien inzendingen gelezen en beoordeeld. De scripties vallen op in hun degelijkheid, maar doet de oproep aan hbo-studenten én hun docenten om de praktische toepasbaarheid van scripties niet uit het oog te verliezen. De scripties zijn beoordeeld op hun vakmanschap, op hoe aansprekend de scriptie is voor het publiek, toepasbaarheid, tijdloosheid óf juist actuele relevantie en op het gebruik van eigen bronnen.

De genomineerden

Dorien van Damme is genomineerd met ‘De e-step: een zegen of een vloek?’. Dorien deed onderzoek naar de verkeers(on)veiligheid van elektrische stepjes in Antwerpen. Een unieke casus, zeker in vergelijking met Nederland, want een groot verschil tussen Antwerpen en Nederlandse steden is natuurlijk de toelating van stepjes tot de openbare ruimte. In Nederland mag het niet, in België wel. Dorien is student aan hogeschool PXL in Hasselt, België. De jury noemt het gebruik van eigen bronnen en de actuele relevantie van de scriptie als pluspunten.

Gaetano Budding (Hogeschool Windesheim Almere) is ook genomineerd en schreef ‘30 km/u in Amersfoort’, Een onderzoek naar de effecten van en maatregelen om Wijkontsluitingswegen met een maximumsnelheid van 50 km/u in Amersfoort af te schalen naar Gebiedsontsluitingswegen met een maximumsnelheid van 30 km/u. De jury noemt ook deze scriptie actueel en relevant, interessant en breed toepasbaar.

Bas van Horne (Buas) met ‘De mobiliteitstransitie in het straatbeeld’ is tevens genomineerd. De jury noemt de begrijpelijkheid, gebruik van goed beeldmateriaal en de relevantie als pluspunten.

Uitreiking

Op 1 november 2023 maken we de winnaar bekend op het précongres van het Nationaal Verkeerskundecongres in Levenslang, de voormalige Bijlmerbajes in Amsterdam.

morenews

GOW30, OV-coach en Ruimtekompas: drie kanshebbers Beste Paperbijdrage

Wie wint de prijs voor beste paperbijdrage aan het Nationaal Verkeerskundecongres 2026? De genomineerden zijn bekend. De bijdragen laten een gevarieerde dwarsdoorsnede van het mobiliteitslandschap zien. De jury heeft alle papers gelezen en beoordeeld en de drie beste uitgekozen. Deze papers vallen op door hun inhoudelijke kwaliteit, aansluiting bij actuele thema’s en goed doordachte invalshoeken…. Lees verder ›

Van woningbouw tot autonoom rijden: Duik in het programma van NVC 2026

Het Nationaal Verkeerskundecongres strijkt dit jaar neer in Rotterdam. Als gastheer verwelkomt de Metropoolregio Rotterdam Den Haag verkeerskundig Nederland om gezamenlijk expertise uit te wisselen en innovatieve inzichten te verkennen. Hoe ziet het inhoudelijke programma er dit jaar uit? Om slimme en duurzame verstedelijking te realiseren, is een integrale benadering essentieel, evenals een brede visie… Lees verder ›

Samen aan de slag

‘Ideeën worden beter als je ze deelt’ De MRDH is dit jaar gastheer van het Nationaal Verkeerskundecongres, op 4 en 5 november in Rotterdam. Het thema: Samen aan de slag, om Nederland bereikbaar te houden, op een duurzame manier met respect voor de mens en de omgeving. Dat doen we samen, vertelt Jan Willem Immerzeel,… Lees verder ›